Дом в переулке Курортном - еще одно незаконное строительство?


Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області
м. Одеса, пр-т Адміральський, 33-А

Прокурору Одеської області
Говда Роману Михайловичу
65026, м. Одеса, вул. Пушкінська, 3

Начальнику ГУМВС України в Одеській області
Катеринчуку Івану Петровичу
65014, м. Одеса, вул. Єврейська, 12

Голові Одеської обласної державної адміністрації
Саакашвілі Міхеілу Ніколозовичу
65032, м. Одеса, пр. Шевченка, 4

ЗАЯВА
про проведення перевірки

Вважаємо за необхідне довести до відома обставини, які вимагають негайного реагування з боку органів будівельного контролю та правоохоронних органів.
Громадській організації «Верховенство права» стало відомо про незаконне будівництво багатоповерхівки, яке триває вже 8 рік на провулку Курортному, 2 в м. Одесі, біля берегу Чорного моря.

В районі провулка Курортного розташовані готелі та бази відпочинку. Люди приїжджають відпочивати до м. Одеси на море і сподіваються на тихий відпочинок, але із-за монотонного і шумного будівництва, відпочиваючих з кожним роком становитьсе все менше і менше.

На місці будівництва всупереч діючому законодавству взагалі відсутня будь яка інформація, як про забудовника так і про об’єкт будівництва. В межах ділянки не встановлений інформаційний стенд із зазначенням відомостей про розробника проекту, про плановане будівництво і його терміни. У відповідності до чинного законодавтсва на стенді повинні бути: схема об’єкта та навколишньої території, копія дозволу на будівництво, дані про забудовника (замовника) і виконавця (підрядника); адреси та контактні телефони органу, що здійснює будівельний нагляд.

Відсутність інформаційного стенду є серйозним порушенням, до його установки компанія не має права проводити будь-які роботи, а відсутність у відповідального за проведення робіт (виконроба, начальника будівельної дільниці) цих документів є підставою для притягнення забудовника до адміністративної відповідальності та призупинення всього будівництва.

Забудовник при будівництві багатоповерхівки не дотримується санітарних норм, проїжджа частина забруднена, дорога будівельною технікою розбита, сміття з доріг не прибирається. Відпочівальники з навколишніх готелів та баз відпочинку змушені дихати будівельним пилом, і з 7:30 години ранку до 0:00 години ночі слухати безперервні звуки будівництва. Постійний шум, будівельний пил і вібрація від бурових установок перетворюють час, проведений у готелях на пекло. На тиху годину ніхто з будівельників уваги не звертає.

Наповнюваність готелів Одеси в 2014- 2015 роках знизилася в середньому на 50% у порівнянні з аналогічним періодом 2013 року, що пов’язано з впливом суспільно-політичної ситуації в країні на туристичну привабливість міста. Враховуючи ситуацію в країні, туристичної активності по ходу сезону не спостерігається і в літній період 2015 року. А враховуючи шумне будівництво та бруд, який воно створює, то незадоволеними залишаються і ті відпочиваючі туристи, які все таки відвідали Одесу для відпочинку.
Пропонуємо перевірити наявність дозволу інспекції ДАБК на проведення будівельних робіт, відсутність якої є порушенням п. 5.1 "Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт", затвердженого наказом Держбуду України від 05.12.2000 року № 273 та ч.1 ст.1 Законом України "Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування", що передбачає накладення штрафу у розмірі 50% від вартості виконаних робіт.

Відповідно до ст. 31 ЗУ «Про планування і забудову територій» Державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури і відповідними спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, їх інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, а також іншими спеціально уповноваженими на це органами виконавчої влади. Порядок здійснення державного контролю за плануванням, забудовою та іншим використанням територій визначається законодавством.

Згідно з п. 2 Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого Постановою КМУ від 25 березня 1993 N 225 Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) та її територіальні органи.

Відповідно до п. 3 Положення про державний архітектурно – будівельний контроль, затвердженого Постановою КМУ від 25 березня 1993 р. N 225 Держархбудінспекція та її територіальні органи серед інших функцій виконують здійснення вибіркової перевірки: відповідності розміщення об’єктів, виконання будівельних робіт, а також здійснюють розгляд справ про правопорушення у сфері містобудування і прийняття відповідних рішень.

Згідно п. 4 зазначенего Положення інспекціям державного архітектурно-будівельного контролю надається право зупиняти будівельні роботи, які не відповідають вимогам законодавства, державних стандартів, норм і правил, архітектурним вимогам, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням, місцевим правилам забудови населених пунктів або здійснюються без дозволу на їх виконання, а також виробництво і застосування в будівництві будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, виготовлених з порушенням державних стандартів; складати протоколи про правопорушення у сфері містобудування та накладати штрафи відповідно до чинного законодавства.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 40 Конституції України, ст. 21 ЗУ «Про громадські об’єднання»,

ПРОСИМО:

1. Провести перевірку щодо законності проведення будівництва багатоповерхівки за адресою: м. Одеса, провулок Курортний, 2, невідомим забудовником.
2. Провести перевірку відповідності розміщення будівельного майданчику на провулку Курортному, 2 в м. Одесі державним стандартам, нормам і правилам, архітектурним вимогам, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням, а також місцевим правилам забудови населених пунктів.
3. Винести відповідне рішення про визнання будівництва багатоповерхівки на провулку Курортному, 2 в м. Одесі самочинно збудованим, що порушує будівельні та санітарні норми.
4. Винести припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису.

Голова правління
ГО «Верховенство права» В.М. БукачИсточник: “http://stopotkat.net/news/view/44341”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя